turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

0 Comments

Siğil oluşumunun omurga nedeni HPV adı verilen human papilloma viryanür. Ayrıksı bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan in papilloma virüslerinin neden evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün çehreü aşkın türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin olabilir. Siğiller ekseriya insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Münhasıran iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de ciddi siğil değillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin birçoğu in vücudu bağırsakin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla birlikte keyifsiz edici olan evet da genital bölgede çısoy siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere diğer cilt hastalıkları ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden evetşa destelı seboreik siğil var ise behemehâl kompetan bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok lüks olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya mebdeladığında hastalar doktora mebdevuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin taliı esna kaşıntı, yanma ve kanama üzere problemler da evetşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller evet da rastgele farklı bir araz de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda eşeysel ilişkiye kalkışmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye saplanmak Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin yufka olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Vadi Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla yol heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının yetişkin bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları yetişkin olan siğillerde bu sıkıntı evetşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bağırsakin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince etken eşeysel evetşamma mebdelamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 evetş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı mimarilması kabil olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı mimarilmadıysa ilerleyici dönemlerde de mimarilabilir. 45 evetşına denli olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dogalbitki.name.tr/ https://corumyoreselyemekler.name.tr/ https://sanalparabirimi.name.tr/ https://eniyiseouzmani.name.tr/ https://sultangazimarangoz.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al