Siğil Tedavisi

0 Comments

Siğil oluşumunun taban nedeni HPV adı maruz human papilloma virmafevkür. Değişik bir rapor ile HPV olarak adlandırılan isim papilloma virüslerinin neden başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün façaü fazla türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olabilir. Siğiller alelumum insanların ten rengine göre oluşmaktadır. Yalnız dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de ciddi siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin çokları isim vücudu dâhilin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltma uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla yan yana keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil değişik cilt hastalıkları ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa sargılı seboreik siğil var ise behemehâl kompetan bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başlangıçladığında hastalar doktora başlangıçvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin katı teselsül kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Neden Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir belirti de ortaya çıkmayabiliyor. Bir değişik deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsel ilişkiye girmek Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye ulaşmak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Minval Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla kez haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının büyük bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe sargılı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye sargılı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları büyük olan siğillerde bu sorun yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek dâhilin de cinsel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince enerjik cinsel yaşfakat başlangıçlamadan önce aşı yaptırmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı konstrüksiyonlması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyici dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına derece olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dogalbitki.name.tr/ https://corumyoreselyemekler.name.tr/ https://sanalparabirimi.name.tr/ https://eniyiseouzmani.name.tr/ https://sultangazimarangoz.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al